12. 11. 2022

Nekonečné cestování

​Další venkovní dvojzápas nás čekalo duo Hradec Králové a MFFUK Praha. Hradec Králové patří mezi TOP 4 týmy této soutěže a loni aspirovalo na postup do Extraligy, zatímco MFF se ocitlo v baráži, ale letos hrají o poznání lépe. Na cestu jsme vyráželi se smíšenými pocity. Na jednu stranu se těšili opět na výborné zápasy, které kluky posouvají dále, na stranu druhou představa páteční odpolední cesty do Hradce, nočního přesunu do Prahy a sobotního úprku, abychom stihli domácí UNIQA Extraligu mužů v nás vzbudila lehké obavy. Bohužel se vyplnily všechny naše předpoklady, ale o tom dále.

01. 11. 2022

DO GALA

Srdečně zveme všechny naše fanoušky a příznivce na společenskou událost roku. Ve spolupráci s SC Fajne pořádáme výroční reprezentační ples, na kterém se budete moci potkat s nejednou sportovní hvězdou, pobavit se a zatančit si se skvělou hudbou. Moderuje Barbora Černošková, hosté: badmintonista Petr Koukal, horolezec Radek Jaroš a cyklista Josef Zimovčák. Vstupenky a místenky již v prodeji ne recepci SC FAJNE! Neváhejte. A navíc všechny vstupenky jsou slosovatelné! Můžete vyhrát jednu z 10 skvělých cen.

29. 10. 2022

Konečně porážka

​O víkendu nás čekalo pokračování 1.ligy mužů, kterou jsme zahájili nad všechna očekávání opravdu až neuvěřitelně. Čekal nás nejlepší tým posledních deseti let Dobřichovice v kádru s bývalými extraligovými hráči, ale hlavně tým, který vždy myslí na příčky nejvyšší. Také Plzeň, byť výsledkově nedosahuje kvality Dobřichovic, má tým složený z hráčů, kteří hrají na vysoké úrovni. Do teď jsme se více méně střetávali s celky, kde dominuje mládí a tam jsme se cítili jako ryba ve vodě. Ale zpět k našim zápasům, protože právě kvůli těmto soupeřům jsme 1.ligu hrát chtěli.

23. 10. 2022

První venkovní zápasy

​Po prvních čtyřech kolech, ve kterých jsme hráli všechny zápasy doma nás poprvé čekal výlet na hřiště soupeřů. Jak Lvi Praha, tak VK EGE České Budějovice, naši soupeři o víkendu, slibovali dramatický volejbal. Lvi jako druhý celek první ligy, hlavně záložní tým nejbohatšího českého volejbalového klubu má ambice vždy nejvyšší, to samé se dá říct o Budějovicích, které jsou také rezervou tentokrát nejúspěšnějšího volejbalového klubu posledního desetiletí. U nás nastupují primárně hráči úspěšné mládežnické generace ročníku 2003 a mladší. A tak jsme v pátek vyrazili se snahou zabojovat o udržení dosavadního prvního místa.

23. 10. 2022

Extraliga U18 pokračovala po rozstřelu turnajem v Nymburku

Opět po měsíci jsme mohli zažít atmosféru zápasů Extraligy U18 a to na druhém turnaji, který hostil Nymburk. Po umístění v rozřazovacím turnaji, na kterém jsme obsadili konečné třetí místo jsme byli nasazeni do čtvrté výkonnostní skupiny a postupně jsme změřili síly s týmy Kolína, Plzně, Nymburka a Karlovarska. Na turnaj jsme odjeli v obměněné sestavě, kdy nám na výpomoc z projektového týmu Green Volley Frýdek-Místek přišel nahrávač Jonáš Šonovský a na hostování z Krnova také nahrávač Jan Krusberský.

08. 10. 2022

Překvapivá jízda

Druhý hrací víkend nás čekali dva zápasy na domácí palubovce, tentokrát z Moravy. Jak Velké Meziříčí, tak Brno byly v prvních zápasech úspěšní, stejně jako my, a tak jsem byl zvědavý, jak se popasujeme s dalšími soupeři. Výkony v 1. lize jsou často ovlivněny také sestavou, která na venkovní zápasy vyrazí, ale aspoň z mého pohledu byly oba týmy víceméně kompletní.

02. 10. 2022

A je to tady, šílená sezona začíná

V době finanční a covidové nejistoty, v době růstu nájmů, inflace a dalších nákladů začala sezona, kdy se Český volejbalový svaz rozhodl, že hrajeme a peněz máme nadbytek. Proto, do již tak nabitého programu, přidal další mládežnickou kategorii U22.

01. 10. 2022

Premiéra v 1.lize mužů

Tento víkend byl pro nás opravdu hektický. Kluci se objevovali jak v UNIQA Extralize mužů, 1.lize mužů, tak i v rozstřelu Extraligy U20, kde obhajujeme titul. Pro tuto sezonu je ale prioritou mladíků 1. liga. Po loňském úspěšném vystoupení, kdy za pomoci „veteránů“ vyhráli moravskou skupinu 2.ligy a následně uspěli v baráži o postup do 1.ligy, vstoupili hoši do této sezony „sami“, pouze se svým trenérem na lavičce připraveným pro případ vrcholné nouze.