MČR KTI 2022 - pořadí 4. kolo, čt 19. 5. 2022, 17:30

Blue Volley Ostrava

(20:25, 18:25, 20:25)

Sestava

Domácí: Hilšer, Horák, Kopečný, Zamazal, Luska, Blahuš, libero Šembera

Hosté: Klimeš, Roman, Fabikovič, Častečka, Sztolarik, Krejčíček, libero Míček, Graffy

Popis utkání

Již od prvních výměn byl k vidění pohledný volejbal s excelentními zákroky v poli na obou stranách. První bodový únik zaznamenal náš tým při podání Fabikoviče. Kojetínu se nedařilo po horším příjmu najít recept na naši dobře zorganizovanou obranu. Nahrávač Roman distribuoval své náhry mezi všechny útočníky, kteří si s rozhozenou obranou soupeře poradili na výbornou. Kojetínský nahrávač Hilšer měl díky horšímu příjmu svého týmu výrazně těžší roli. První oddechový čas si vzal kojetínský trenér za nepříznivého stavu 3:10, ale ani ten nijak výrazně neovlivnil vývoj utkání. Za pohodlného vedení 17:11 sáhl trenér Provazník k dvojstřídání nahrávače a univerzála, a do hry tak poprvé zasáhli Mrověc s Dudkem.

Do druhého setu nastoupila opět základní sestava ze začátku zápasu. Kojetín se nehodlal vzdát lehce a začátek setu byl výrazně vyrovnanější. První náš únik o 5 bodů přišel až ve střední části setu. Opakovala se situace z prvního setu, Kojetín si bere time, který však na výsledek neměl větší vliv. Postupně navyšujeme vedení až do vítězného konce.

Ani třetí set nepřinesl žádné překvapení. Blue dominovalo ve všech herních činnostech a díky našemu kvalitnímu servisu se opakovala situace z prvního setu, kde měli kojetínští smečaři ztíženou úlohu proti kompaktní obraně po horším příjmu. Do hry poprvé zasáhl Struška, který vystřídal Fabikoviče. Naši kluci nepolevili v pozornosti až do konce, a i přes drobné zakolísání ve střední části setu dotáhli zápas k vítěznému konci.