MČR KTI 2022 - pořadí 12. kolo, pá 20. 5. 2022, 18:00

VK Lvi Praha

(25:9, 25:14, 25:23)

Sestava

Domácí: Struška, Klimeš, Roman, Fabikovič, Častečka, libero: Míček, Graffy

Hosté: Vodička Josef, Janíček, Černý, Vodička O., Pastrňák, Šimůnek, libero Tláskal

Popis utkání

Již od prvních míčů byl k vidění krásný volejbal. Naši hoši do zápasu doslova vletěli a záhy vedli o 7 bodů. Prahu jsme drtili zejména servisem. Roman, Fabikovič, Struška a Sztolarik dělali svými razantním podáním pražským přihrávačům značné problémy. Chuť hrát a vyhrát z celého týmu doslova čišela. Praha se pod tlakem nezmohla téměř na nic.

I ve druhém setu byla převaha hráčů v modrém patrná již od prvních míčů. Praha se sice nechtěla vzdát tak snadno, ale naše obrana jak v poli tak na síti byla proti. Několika exceletími kroky se blýsknul zejména Filip Častečka. Jedním z klíčových momentů druhého setu bylo, když náš tým dokázal kvalitním blokem eliminovat úspěšnost hlavního útočníka Prahy Pastrňáka. Ve fantastické atmosféře a ve skvělém tempu dovedl náš tým i druhý set do vítězného konce.

V nezměněné sestavě nastoupili naši kluci i do třetího setu. Avšak poprvé v zápase došlo k tomu, že Praha donutila trenéra Provazníka k přerušení hry oddechovým časem a to za nepříznivého stavu 9:11. V zápětí Sztolarik z handy úspěšně ztrátuje a hra se vyrovnává. Následovala pravá volejbalová bitva. Za stavu 20:20 si berou první oddechový čas hosté, druhý vzápětí za stavu 21:23. Naši kluci udrželi koncentraci až do konce a poráží Prahu 3:0, čímž vítězí ve skupině F2 a v zítřejším semifinále se utkají s VAM Olomouc.