1. liga mužů-základní část 1. kolo, pá 30. 9. 2022, 20:00

3:1

TJ ČZU Praha

(25:19, 25:23, 24:26, 25:15)

Sestava

Domácí: Flegr, Roman, Struška, Přibyl M., Sztolarik, Malík, libero Krejčíček Střídali: Dudek, Benda

Hosté: Drabina, Šlechta, Brychta, Pajma, Vostárek, Kotyza, libero Bukovjan Střídali: Hykš, Havlas, Kučera, Štěpanovský,

Popis utkání

Hned na úvod jsme doma přivítali dva celky ze středu loňské tabulky, a protože cílem pro tuto sezonu je postup do play off, tedy osm nejlepších, bylo otázkou, jak bude naše výkonost vypadat hned na začátku. V prvním zápase s TJ ČZU Praha hráči naplno okusili rozdíl mezi mládežnickým a dospělým volejbalem, kdy ani výborný výkon v prvním setu, zvládnutá koncovka druhého a vedení 24:19 ve třetím, nezajistilo hladké vítězství. Rozdíl mezi „dětským“ a dospělým volejbalem je primárně v tom, že zatímco v „dětském“ za vás takto jasné vedení dohraje soupeř nějakou vlastní chybou, v dospělém si toto musíte uhrát sami. Každá zkušenost a každý neúspěch je cenný, pokud se z něj kluci poučí, a věřím, že tak jako zvládli následný třetí set dovést do vítězného konce, dokážou se příště vyvarovat i zmíněného zaváhání v koncovce. Tři body po prvním zápase zahřály u srdce a kluci se chystali na sobotní dopolední souboj s „B“ týmem Dukly Liberec, ve kterém působí i hráči „A“ týmu.