2. liga mužů 1. kolo, so 2. 10. 2021, 10:00

3:1

TJ Holubice

(21:25, 25:19, 25:18, 25:15)

Sestava

Domácí: Benda, Dihel, Fabikovič, Kiša, Kohút, Krejčíček, Krempaský, Mrověc, Mukařovský, Provazník, Roman, Široký, Cyroň, Struška

Hosté: Bláha, Hovorka, Koukal, Loub, Lukšiček, Muroň, Namešanský, Písařík, Sankot, Hovorka

Popis utkání

Oproti předehrávce s Novým Jičínem nastoupilo domácí družstvo s jednou změnou. Na bloku nahradil Tomáše Kišu Mira Kohút. Začátek utkání byl ve znamení nepřesností na domácí straně a umožnil tak Holubicím odskočit na stav 8:2. V dalším průběhu domácí pomalu stahovali přesto si zkušení hostí ohlídali vývoj setu a dotáhli ho do vítězného konce.

Od začátku druhého setu se obraz hry změnil a domácí bezchybným výkonem zvyšovali náskok. Na útoku nekompromisní Fabikovič s Bendou a na bloku úřadoval Tomáš Široký.

Třetí set zahájili domácí opět dvěma nevynucenými chybami. Za stavu 3:1 pro Holubice přišel další nepřesný příjem domácích, ale přímý útok hostů jsme zablokovali přímo na zem a následná šňůra podání Provazníka (7:3) vrátila vývoj zápasu do kolejí druhého setu. Domácí se zlepšili i na bloku a rozdíl ve skóre narůstal. Do koncovky jsme si mohli vystřídat další mladé hráče a set jsme vyhráli 25:18.

Čtvrtý set už domácí excelovali celou dobu, a protože jsme dokázali ubránit univerzála Holubic, bez potíží jsme zvítězili jak v tomto setu, tak v celém zápase 3:1.