3:0

SGLD Brno

(25:19, 25:20, 25:24)

Sestava

Domácí: Benda, Fabikovič, Flegr, Hlaváč, Krejčíček, Kundel, Lichý, Mrověc, Míček, Plewa, Roman, Struška

Hosté: Bukáček, Smolák, Kočvara, Benko, Lamač, Tesař, Roubal, Muselík, Křenek, Sýkora, Milichovský, Rous, Jehlička, Řehoř

Popis utkání

Zápas s Brnem již připomínal mužský volejbal, kdy na obou stranách dominoval tvrdý skákaný servis a stejně útočná plachta v podání blokařů na straně Blue Volley a nahrávačů na straně Volejbalu Brno. První dva sety se vedení přelévalo z jedné strany na druhou, žádný tým si do poloviny setu nevytvořil výraznější náskok. Těsně před dvacítkou se Blue Volley vždy podařilo ubránit 2-3 balóny a přidat 1-2 kvalitní servisy, které znamenaly vedení o 3-5 bodů. Vybudovaný náskok trpělivou hrou udrželi až do konce. Ve třetím setu se nepodařilo Blue pokračovat v nastolené hře a po dvou esech Kočvary z Volejbalu Brno prohrávali 23:20. Jejich taktické timeouty za tohoto stavu vyústily v chyby Kočvary, a následnou obranou získává Blue Volley první matchball. Po odpískání přešlapu Kočvary na útočné čáře (který nebyl) se mohli Blue Volley Ostrava radovat s překvapivého vítězství 3:0 a vítězství v celém turnaji.