1:3

Blue Volley Ostrava

(22:25, 25:22, 25:8, 25:21)

Sestava

Domácí: Kopecký, Smetana, Vanini, Medek, Švaříček, Pospíšil, Němec Střídali: Kalivoda, Jirásek, Dobrovolný, Špaček, Bantianidis

Hosté: Krejčíček, Flégr, Roman, Struška, Přibyl, Sztolarik, Míček Střídali: Mrověc,

Popis utkání

První zápas Blue Volley čekalo Velké Meziříčí, které v kvalifikaci vyhrálo svoji skupinu, porazilo v ní silný Liberec a spoluhráče z projektu z Green Volley Frýdek-Místek. I Velké Meziříčí nebylo kompletní a chyběla jim úderná síla v podobě Mikulenky na účku. Blue Volley nastupovalo ve velmi improvizované sestavě, kdy na smeči musel hrát Ríša Struška (libero) a riskantně byl postaven Kuba Krejčíček, byť mu stav jeho palce neumožňoval blokovat ani hrát prsty. Favorizovaná Velmez začala, jak se očekávalo, a pod tíhou všech událostí to vypadali za stavu 8:1 na ručník. Za stavu 10 mělo Blue Ostrava již vybráno oba oddechové časy, ve kterých vůbec neřešili hru, ale pouze nastavení kluků. Set sice prohráli 25:22, ale už v jeho průběhu bylo vidět, že se kluci nastartovali a budou se rvát jako o život. Do druhého setu si tohle nastavení přenesli a předváděli to nejlepší co v nich je. Způsobem hry a nastavením Velmez zaskočili a přebrali iniciativu v zápase. Výkon ostravského Blue Volley dále gradoval a ve třetím setu se podařilo dostat ze hřiště všechny soupeřovy opory. Nenechali Velké Meziříčí nadechnout a zdemolovali jejich lavičku 8:25. Poslední čtvrtý set byl po návratu soupeřových opor volejbalově nejlepším setem, který nakonec také zvládli a z prvního zápasu turnaje odcházeli se ziskem 3 bodů právě Blue Volley Ostrava.