1. liga mužů-základní část 7. kolo, pá 28. 10. 2022, 17:30

2:3

TJ Sokol Dobřichovice

(24:26, 27:25, 25:18, 22:25, 12)

Sestava

Domácí: Flegr, Roman, Struška, Přibyl, Sztolarik, Malík, libero Krejčíček Střídali: Provazník M., Koloušek

Hosté: Celerýn, Jonáš, Macalík, Kubíček, Vachoušek, Thomayer, libero Míka, Pondělíček Střídali: Kohlmann, Kuboš

Popis utkání

Nastupujeme pouze s mládežnickou sestavou a s dravostí vlastní mládí se pouštíme do soupeře. Možná trochu zaskočeni, možná neznalost nás jako týmu, nám umožní hned od začátku jít do čtyřbodového vedení, které více méně snadno (až překvapivě na naše mládí) držíme až do koncovky. Stav 24:21 při podání soupeře vypadá jako jasná koncovka pro nás. Ale není tomu tak. Po dvou nevynucených chybách z naší strany čekáme, že se soupeř porazí sám. K našemu překvapení se tak neděje a set ztrácíme. První důrazné upozornění na to, že pokud nebudeme hrát od začátku až do konce setu o každý míč jako by byl poslední, nemusí se nám to vyplatit. Ve druhém setu je hra vyrovnaná, ale zkušenější hosté hrající s minimem chyb nám postupně ujíždí. I tentokrát vstupuje do koncovky s mírným náskokem jen jeden tým, ale my to nejsme. Zatímco v koncovce prvního setu jsme vyhořeli, druhou otáčíme naší důsledností a odvahou v náš prospěch a srovnáváme tak na 1:1. Do třetího setu nastupujeme jako polití živou vodou a od začátku Dobřichovice tlačíme. Vytváříme si náskok, který postupně navyšujeme a bez problémů vítězíme 25:18. Čtvrtý set je až do stavu 15:10 jako přes kopírák. V té chvíli ale přichází problém č. 2 a stejný přístup jako v koncovce prvního setu a opětovné čekání na to, že se soupeř porazí sám nás výhody 5-ti bodového náskoku zbavuje. Dobřichovice set otáčí, srovnávají na 2:2 a my jdeme do pátého setu. Velezkušený tým jakým Dobřichovice bezesporu jsou si nabídnutou šanci nenechá ujít a nad našimi lehce zmrazenými mladíky vítězí v rozhodujícím pátém setu. První porážka je tak už naštěstí za námi a snad nám dovolí hrát dále uvolněněji.