Projekt

Volley Beskydy je název volejbalového projektu, který je svým způsobem unikátní. Jeho vizí je nejen dosahování špičkových výsledků a úspěchů na vrcholové úrovni, ale také zprostředkování možností sportovat velkému množství dětí a mládeže. Tuto vizi naplňujeme prostřednictvím pyramidy, jejíž základnu tvoří nevýkonnostní barevný minivolejbal (BMV) s cílem probudit zájem o sport u nejmenších dětí ve věku 6-10 let. Na BMV pak navazují týmy od žákovských až po juniorské kategorie, které již vychovávají i výkonnostní sportovce. Vrcholem pyramidy je profesionální extraligový tým mužů. Projekt Volley Beskydy sdružuje několik klubů v Moravskoslezském kraji, čímž těží ze synergického efektu vzájemné spolupráce.

Klub

Historie Blue Volley Ostrava sahá do roku 2011, kdy došlo k transformaci Volejbalového centra mládeže Ostrava na Školní sportovní klub Ostrava (ŠSK Ostrava). Tento krok de facto odstartoval rozvoj mládežnického volejbalu na Ostravsku.

ŠSK Ostrava začalo postupnými kroky víceméně kopírovat postupy a cestu, kterou pár let před tím začal prošlapávat Školní sportovní klub Beskydy (dnes Green Volley Beskydy), a která je vlastně postupným naplňováním vize sportovního nadšence a mesiáše Vavřince Pečinky a projektu Volley Beskydy. To vše samozřejmě s respektováním přirozených rozdílů mezi oběma regiony.

Začal tak vznikat klub, který stojí jak již bylo výše zmíněno na silných základech pyramidy, jejíž nejnižší, avšak nejdůležitější úroveň tvoří projekt Ostraváček zaměřený na barevný minivolejbal a na širokou základnu dětí. Nejde o výběrovou aktivitu jen pro sportovně nadané děti, ale o to ukázat co nejširšímu spektru dětí, jak lze aktivně, zábavně a smysluplně trávit volný čas. Dalšími „patry“ této pyramidy jsou pak jednotlivé věkové kategorie, které trénují a hrají dle svých možností a schopností různé úrovně soutěží. Vrcholem této pyramidy jsou pak špičkové týmy všech věkových kategorií, které o sobě dávají ve volejbalovém světě pěkně nahlas vědět.

Aktivity klubu v mládežnických kategoriích jsou financovány také Národní sportovní agenturou prostřednictvím programu Můj klub.

Klub se v průběhu let přirozeně stále mění a vyvíjí. V roce 2016 došlo k přejmenování na Blue Volley Ostrava. S novým názvem přišlo také nové, moderní a dynamické logo.

Výsledky

Nejdůležitějšími milníky v historii Blue Volley Ostrava jsou sezóny 2019/2020 a 2020/2021, kdy jsme vybojovali účast v nejvyšší soutěži kadetů, respektive juniorů, čímž jsme se zařadili mezi elitní volejbalové kluby ČR.

Blue Volley Ostrava se může pochlubit také několika reprezentanty (jména ano či ne?)

Úspěchy začínáme sklízet nejen v klasickém šestkovém volejbale, ale také v beachvolejbale, kde se hned několik dvojic pohybuje mezi republikovou špičkou. TOP beachvolejbalovým týmem je dvojice Daniel Fabikovič a Richard Struška, kteří se mohou pochlubit nejen republikovým titulem, ale také nominací na ME.

Osobnosti

Vavřinec Pečinka – zakladatel projektu Volley Beskydy, vizionář, donátor

Michal Provazník – předseda Blue Volley Ostrava

Said Habboudji – šéftrenér žactva s bohatými sportovními zkušenostmi v této kategorii