1. liga mužů-základní část 8. kolo, so 29. 10. 2022, 11:00

3:1

VSK Slavia Plzeň

(25:22, 25:23, 24:26, 25:22)

Sestava

Domácí: Klimeš, Roman, Malík, Přibyl, Sztolarik, Krejčíček, libero Struška Střídali: Dudek, Benda, Provazník M.

Hosté: Nový, Holan, Parkán, Dohnal, Lopata, Šindler, libero Hnojský, Justa Střídali: Brabec, Hrubý

Popis utkání

Další z takzvaných zkušených týmů 1. ligy nastupuje v nejsilnější sestavě a já jsem zvědavý, zda na nás včerejšek nezanechal stopy. Není to náš obvyklý výkon, působíme lehce zaraženě a od začátku se trápíme. Naštěstí v koncovce zabereme a urveme první set pro sebe. Ve druhém setu jsme ožili, zlepšili se na podání a soupeře tlačili. Dvojstřídání, které mělo za cíl zapojit do hry Melmena (Matěje Dudka), našeho benjamínka, nevyšlo podle našeho záměru a soupeře jsme opět nastartovali. Byť jsme druhý set vyhráli, nastartovaný soupeř nás ve třetím setu trápil, a nakonec i vyhrál. Ubojovaný čtvrtý set a vítězství 3:1 nás udrželo na čele prvoligové tabulky, což je po prvních osmi kolech, a více méně třetině soutěže z našeho pohledu neuvěřitelný úspěch.