18. 09. 2022

Kvalifikační turnaj U18 se odehrál doma

​O proběhlém víkendu se na hale v Nové Bělé konal první letošní turnaj extraligy kategorie U18. Díky výsledkům z minulé sezóny, kdy naši hráči Blue Volley Ostrava vyhráli Mistrovství České republiky kadetů jsme měli možnost tento turnaj pořádat. Kvalifikace je nesmírně důležitá pro další průběh sezóny, a tak jsme byli rádi za možnost hrát na domácí palubovce s podporou našich fanoušků.

22. 05. 2022

Jsme MISTŘIIIIII

Sen se stal skutečností a naši kadeti jsou MISTŘI ČR....v neděli 22. května 2022 skončila asi nejdelší sezona, kterou jsem kdy zažil. Po nedohrání předloňské covidové a neproběhlé loňské se kluci skoro po třech letech dočkali finálového turnaje. Mistrovství republiky kadetů pro nás bylo po postupu do 1. ligy mužů druhým nejvýznamnějším vrcholem, na který jsme cílili přípravu. Souběh pořadatelství, výkonů v sezoně a předvedené hry na MČR juniorů z nás udělal adepty na titul. Tuto roli jsme přijali sami již před sezonou a bez vytáček jsme řekli, že chceme vyhrát. Hráči i trenéři tak fungovali celou sezonu pod tlakem, který je ale v kategorii dospělých běžný. Role favorita není nikdy jednoduchá, své o tom ví Brno, které bylo ve stejné pozici před 14 dny. Bylo tedy otázkou, jak se s turnajem popereme v hlavách a zda to zvládneme.

20. 03. 2022

Poslední extraligový turnaj kadetů před MČR

​Třetí březnový víkend 19. - 20.3.2022 byl ve znamení posledního kola Extraligy kadetů pod pořadatelskou hlavičkou VK Ostrava.

06. 03. 2022

Regionální ligu kadetů jsme suverénně ovládli

​O víkendu 5. - 6.3. 2022 naše družstvo Kadetů "B" dokončilo čtyřmi vyhranými zápasy Regionální ligu kadetů.

27. 02. 2022

Tentokrát jsme se v první skupině neudrželi

V průběhu víkendu 26.- 27.2. 2022 se konal ve Frýdku-Místku pátý turnaj Extraligy kadetů. Vzhledem k tomu, že třetina družstva vypomáhala v rámci klubové strategie v 1.a 2.lize mužů, dostali příležitost si hrát všichni hráči týmu.

30. 01. 2022

Víkendová Extraliga kadetů: Snad jen venku zahřmělo a míč letí, letí ......AUT! UF

O víkendu 29. a 30.ledna se konalo 4.kolo Extraligy kadetů v pořadatelství VK Ostrava. Pro nás příjemná destinace, bez velkého cestování. V turnaji nás čekaly čtyři družstva, která jsou v 1. skupině a k udržení je potřeba být alespoň na 3. místě, což po minulých vítězstvích, se zdá snadné. Tým však byl oslaben o hlavní smečaře, kteří vypomáhají klubu na jiné frontě. Takže jsme museli sáhnout do kvalitní zálohy a po týdenní společné přípravě jsme šli na to.

21. 11. 2021

Úspěšný výlet do Budějovic

Nabitý kalendář nás tento víkend zavál až do dalekých Českých Budějovic na Extraligu kadetů. Město je to krásné, volejbal špičkový, ale ta cesta….. Ještě v průběhu týdne jsme zvažovali možnost vyrazit v pátek a přespat, ale nakonec nutnost nastoupit v pátečním večerním zápase za Bučovice nám vyřešila dilema odjezdu, a tak jsme vyrazili na cestu v sobotu o půl šesté ráno. S ohledem na stav našich dálnic jsme měli velkou rezervu, která nakonec nebyla potřeba. Poprvé po dlouhých letech nám cesta do Budějovic nepřišla tak strašná. Dálnice byly relativně prázdné, s minimem omezení, a tak asi pouze 50-ti kilometrový úsek po sjezdu u Pelhřimova, byl takový rozvláčnější.

25. 10. 2021

Práce se vyplácí

Po roce a půl čekání na soutěže mládeže to zatím vypadá, a já v to pevně věřím, že letos soutěže proběhnou. Po úspěšném rozstřelu na začátku sezony nás čekal první turnaj Extraligy kadetů, kde již byly týmy seřazeny podle výkonnosti. Byli jsme vybráni jako pořadatel nejlepší výkonnostní skupiny i z toho důvodu, že jsme v pětici všech týmů měli oba zástupce projektu Volley Beskydy, jak kadety Blue Volley Ostrava, tak i kadety Green Volley Frýdek-Místek. Nejenom my, ale všichni byli zvědaví, zda se podaří malý zázrak a oba týmy první skupinu udrží.